2018 rokiem nowości i zmian w Silva!

Do tej pory Silva była kojarzona głównie z produkcją i dystrybucją zaawansowanej hydrauliki i automatyki grzewczej – sterowników, grup pompowych czy akcesoriów. Jednak ze względu na rosnące potrzeby i oczekiwania rynkowe, a także rozwój parku maszynowego Silva, w ciągu 15 lat działalności nasza oferta została poszerzona o kolejne usługi i produkty. Stąd podjęliśmy decyzję, że jest to najlepszy czas, aby wprowadzić kilka zmian w identyfikacji i sposobie komunikacji firmy.

 

Zmiana logo

Od początku przykładaliśmy dużą wagę do kwestii ochrony środowiska i oszczędzania energii, proponując rozwiązania, które są bezpieczne, komfortowe i energooszczędne. I te wartości są nam niezmiennie bliskie.

Słońce w logo jest naszym znakiem rozpoznawczym, symbolizuje ono nieskończoną energię, ciepło, światło, bezpieczeństwo oraz komfort. Chcieliśmy, aby znak ten – wpisany w świadomości klientów – występował także w odświeżonym projekcie.

Pierwotnie logo składało się z sygnetu, logotypu oraz podpisu „Mikroelektronik”. Ze względu na poszerzenie naszej oferty m.in. o produkty z branży instalacyjnej, postanowiliśmy z niego zrezygnować. Zmianie uległo także liternictwo zastosowane w logo. W ten sposób powstał projekt charakteryzujący się większą prostotą i czytelnością, a nazwa firmy została mocniej zaakcentowana.

 

 

Nowe marki Silva

Zależało nam na tym, aby identyfikacja odzwierciedlała nie tylko innowacyjność i charakter naszych rozwiązań. Istotne dla nas było także to, aby pokazywała różnorodność naszej oferty. Kiedy w 2003 roku powstała Silva, profil naszej działalności skupiał się wokół techniki solarnej i produkcji elektroniki. W ciągu tych 15 lat dynamicznie się rozwinęliśmy. W efekcie powstało kilka nowych marek Silva – aby zachować przejrzystość oferty, każdej z nich została przypisana inna kolorystyka oraz logo. I tak wyodrębniliśmy m.in.:

  • Silva Control – zaawansowana automatyka i hydraulika dla systemów grzewczych, solarnych oraz CWU,
  • Silva Expert – platforma e-learningowa z dostępem do bezpłatnych szkoleń online dla instalatorów,
  • Silva EMS Service – R&D oraz kompleksowa produkcja urządzeń elektronicznych,
  • Silva Carbon Composite – profile liniowe z włókna węglowego,
  • Silva Led Lighting – energooszczędne oświetlenie LED dla firm, rolnictwa oraz przemysłu.
  • Silva PV Energy – farma fotowoltaiczna wytwarzająca energię o mocy 1 MW.

 

 

Nowa strona internetowa

Kolejnym krokiem była gruntowna zmiana strony internetowej. Z myślą o wygodzie naszych klientów, postawiliśmy na praktyczność i wysoką czytelność witryny, aby użytkownicy mogli z niej bez ograniczeń korzystać na każdym urządzeniu.

 

Śledź nowości w Silva

Obecnie pracujemy nad kolejnymi zmianami – będzie sporo nowości. O kolejnych będziemy na bieżąco informować na naszym blogu. Polub nas na Facebooku, aby nic Cię nie ominęło.

PODOBNE WPISY

SKOMENTUJ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *