2018 rokiem nowości i zmian w Silva!

Do tej pory Silva była kojarzona głównie z produkcją i dystrybucją zaawansowanej hydrauliki i automatyki grzewczej – sterowników, grup pompowych czy akcesoriów. Jednak ze względu na rosnące potrzeby i oczekiwania rynkowe, a także rozwój parku maszynowego Silva, w ciągu 15 lat działalności nasza oferta została poszerzona o kolejne usługi i produkty. Stąd podjęliśmy decyzję, że jest to najlepszy czas, aby wprowadzić kilka zmian w identyfikacji i sposobie komunikacji firmy.

 

Zmiana logo

Od początku przykładaliśmy dużą wagę do kwestii ochrony środowiska i oszczędzania energii, proponując rozwiązania, które są bezpieczne, komfortowe i energooszczędne. I te wartości są nam niezmiennie bliskie.

Słońce w logo jest naszym znakiem rozpoznawczym, symbolizuje ono nieskończoną energię, ciepło, światło, bezpieczeństwo oraz komfort. Chcieliśmy, aby znak ten – wpisany w świadomości klientów – występował także w odświeżonym projekcie.

Pierwotnie logo składało się z sygnetu, logotypu oraz podpisu „Mikroelektronik”. Ze względu na poszerzenie naszej oferty m.in. o produkty z branży instalacyjnej, postanowiliśmy z niego zrezygnować. Zmianie uległo także liternictwo zastosowane w logo. W ten sposób powstał projekt charakteryzujący się większą prostotą i czytelnością, a nazwa firmy została mocniej zaakcentowana.

 

 

Nowe marki Silva

Zależało nam na tym, aby identyfikacja odzwierciedlała nie tylko innowacyjność i charakter naszych rozwiązań. Istotne dla nas było także to, aby pokazywała różnorodność naszej oferty. Kiedy w 2003 roku powstała Silva, profil naszej działalności skupiał się wokół techniki solarnej i produkcji elektroniki. W ciągu tych 15 lat dynamicznie się rozwinęliśmy. W efekcie powstało kilka nowych marek Silva – aby zachować przejrzystość oferty, każdej z nich została przypisana inna kolorystyka oraz logo. I tak wyodrębniliśmy m.in.:

  • Silva Control – zaawansowana automatyka i hydraulika dla systemów grzewczych, solarnych oraz CWU,
  • Silva Expert – platforma e-learningowa z dostępem do bezpłatnych szkoleń online dla instalatorów,
  • Silva EMS Service – R&D oraz kompleksowa produkcja urządzeń elektronicznych,
  • Silva Carbon Composite – profile liniowe z włókna węglowego,
  • Silva Led Lighting – energooszczędne oświetlenie LED dla firm, rolnictwa oraz przemysłu.
  • Silva PV Energy – farma fotowoltaiczna wytwarzająca energię o mocy 1 MW.

 

 

Nowa strona internetowa

Kolejnym krokiem była gruntowna zmiana strony internetowej. Z myślą o wygodzie naszych klientów, postawiliśmy na praktyczność i wysoką czytelność witryny, aby użytkownicy mogli z niej bez ograniczeń korzystać na każdym urządzeniu.

 

Śledź nowości w Silva

Obecnie pracujemy nad kolejnymi zmianami – będzie sporo nowości. O kolejnych będziemy na bieżąco informować na naszym blogu. Polub nas na Facebooku, aby nic Cię nie ominęło.

PODOBNE WPISY

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.